Witaminy – czy opłaca się je zażywać?

Witaminy i elementy mineralne są koniecznymi komponentami diety każdego człowieka. Są one niebezużyteczne do funkcjonowania niemalże jakiegokolwiek systemu w organizmie ludzkim. Między innymi regulują przemianę materii, wpływają na układ odpornościowy, system hormonalny. To smutne o tej istotnej zasadzie zapomina duża część nowoczesnego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak dobrej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak porządnego czasu relaksu oraz wypoczynku powoduje szereg licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego. 

Widziałeś może biotyna gdzie jest

Jaka opinia krąży w naszym świecie? Ewidentnie, że należy brać dużo witamin. Z jakiego powodu? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w tym zdrowiu są w stanie nas zostawić. Jednakże czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek ostatnio w mediach, prasie i Internecie jest bardzo dużo głosów, iż witaminy właściwie nie tylko na nie pomagały, lecz jeszcze pogarszały. Mówi się, iż choćby witaminy A, C czy E w czasie, gdy używamy je długo mogą nieść niekorzystne skutki w naszym organizmie. Może w tym przypadku, przyzwoiciej jest zamienić witaminy tylko świeżymi warzywami oraz owocami? Z tego względu trzeba powiedzieć, że witaminy w kapsułkach nie szkodzą, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, iż charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – jednakowo, jak biotyna dzienne zapotrzebowanie. Niewątpliwie, jeśli ktokolwiek przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, iż niebezpieczne może być branie witaminy A. Z jakiej przyczyny? Dlatego, że może ona powodować bóle głowy lub biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, żeby to w ogóle miało miejsce, należy codziennie przekraczać jej dozwoloną dawkę, aż dziesięciokrotnie. W jaki sposób widać, witaminy są zdrowe oraz mogą nam pomagać. Jedyny problem istnieje tak faktycznie w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, jakie nie umieją czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę i zobaczyć, co jest na niej napisane, żeby zamiast migreny być po prostu zdrowym. Poza tym, nawet jeśli przyjmujemy regularnie witaminy nie możemy wcale rezygnować z jedzenia świeżych warzyw i owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, trzeba przyjmować po prostu z głową. Nie możemy zapominać o normalnym pożywieniu, ani o warzywach. One są jedynie uzupełnieniem prowadzonej przez nas kuracji odchudzającej oraz tak muszą być traktowane. Jako tradycyjne elementy, zdrowe tak, ale jedynie suplementy. 

Sprawdź również : biotyna gdzie jest

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *