XShape

Nadwaga i otyłość stanowią na świecie i w Polsce poważny problem zdrowotny i ekonomiczny. Otyłość jest nie tylko chorobą, niemniej jednak także przyczyną rozwoju wielu innych schorzeń, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawały i udary, choroby zwyrodnieniowe stawów i kilka innych. Podczas kuracji odchudzających trzeba pamiętać o uzupełnieniu swojej diety w ważne substancje wykazujące funkcje odżywcze, jak również fizjologiczne, w tym składniki aktywne wspomagające zarówno procesy usuwania wolnych rodników, regeneracja organizmu z toksyn, alkalizację organizmu, zmniejszające łaknienie.

Preparat XShape – to nowoczesna formuła w grupie preparatów wspomagających odchudzanie, uwzględniająca powyższe czynniki, która łącznie z odpowiednim stylem życia może idealnie wzmocnić efekty diety odchudzającej. Zawiera w składzie aminokwasy, L-karnitynę, multiwitaminy: C, B6, B12, niacynę , a dodatkowo pikolinian chromu.

Aminokwasy odgrywają różnorakie funkcje w naszym organizmie, lecz ich najbardziej istotnym celem jest udział w budowie różnorakich białek (na przykład. białek mięśniowych), jak także hormonów, przeciwciał, enzymów. Pamiętajmy, że im mniej kalorii zawiera dieta, tym większy powinien w niej być udział procentowy białka. Najmodniejsze diety bardzo często są ubogie w aminokwasy, jednakże w przypadku niedostatecznej ilości białka w diecie lub gdy brakuje niezbędnych aminokwasów do jego syntezy, dochodzi nie tylko do wykorzystania białka wewnątrzustrojowego na potrzeby organizmu – co upośledza jego funkcje, ale także do zwolnienia spoczynkowej przemiany materii. W XShape występuje aż 6 aminokwasów, w tym 3 aminokwasy zasadowe wspomagające alkalizację: L-arginina, L-lizyna, L-ornityna oraz dodatkowo L-glutamina, L-fenyloalanina i L-tyrozyna. Aminokwasy tj. L-arginina, L-ornityna w dodatku wspomagają organizm w usuwaniu amoniaku.

Kolejnym składnikiem preparatu jest L-karnityna. To substancja wymagana w metabolizmie tłuszczów – bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium (,siłowni” komórki) i w ten sposób umożliwia ich spalanie.

Skład produktu Xshape Calivita wzbogacono także o chrom, który współpracując z hormonem trzustki  insuliną, korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek, niweluje ,łaknienie” wynikające z nagłych wahań poziomu cukru we krwi.

Witamina B6 i B12 także są nieodzowne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i kwasów nukleinowych, podczas gdy witamina C zapewnia organizmowi świetną ochronę antyoksydacyjną.